Если у вас есть промокод, введите его здесь
 
Специальные цены и преимущества только для вас!
 

Riigiinfo

NIKAL Travel OÜ

Valige oma puhkusesihtkoht

Põhja-Küpros
Horvaatia
AÜE
Hispaania
Prantsusmaa
Itaalia
Portugal
India
Hiina
Türgi
USA
Tai
Mauritius
Andorra
Kanada
Slovakkia

 
PRANTSUSMAA
 

Prantsusmaa on kogu maailma kõige populaarsem turismisihtkoht – aastas külastab seda riiki enam kui 80 miljonit turisti. 37 vaatamisväärsust Prantsusmaal on kantud UNESCO Maailmapärandi nimekirja.  Prantsusmaa pakub turismielamusi väga laial skaalal. Ühest küljest on see randade, suplemise ja merega seotud tegevuste paradiis – ainuüksi maa kaguosas asuvat Prantsuse Riviera piirkonda oma kokku enam kui 100 km pikkuste randadega külastab aastas enam kui 10 miljonit turisti; kuid teisalt on Prantsusmaal väga huvitavad mägisuusakeskused.


Riik: Prantsusmaa

Pealinn: Pariis

Rahvastik (arv, rahvused jne): 64 milj elanikku

Religioon: roomakatoliku, protestantism

Keel(ed): prantsuse

Kliima: jahedad talved ja pehmed suved, Vahemere-äärses piirkonnas pehmed talved ja kuumad suved

Rahaühik: euro EUR

Elekter: 230V, Prantsusmaa tüüpi pistikupesad, väljaulatuva maanduskontaktiga, saab kasutada kitsast maanduseta europistikut


Geograafia
Prantsusmaa asub Lääne-Euroopas. Kliimat mõjutab Atlandi ookeani ja Vahemere lähedus. Suuremal osal riigist valitseb mereline paraskliima. Edela-Prantsusmaal valitseb Vahemereline kliima. Lääne-Prantsusmaal on ookeani läheduse tõttu palju sademeid ja suhteliselt soojad talved. Sisemaa poole liikudes on kliima kontinentaalsem – suved on kuumad ja sageli tormised ning talved jahedad ja vähese sademetega. Prantsuse Alpides on alpi kliima – mõnel pool on enam kui 150 päeval aastas temperatuur alla nulli ning lumimate on maas enam kui poolel aastast (kõrgmägedes aastaringselt). Keskmine temperatuur Prantsusmaal tervikuna on suvel 17 °C - 24 °C ja talvel 2 °C - 7 °C kraadi.

Klima
Pariisi piirkonnas on kõige külmemad kuud detsember ja jaanuar (päevased keskmised temperatuurid 7°C–8°C ning öised keskmised 2,5°C–3,5°C). Kõige soojemad kuud on juuli ja august (päevased keskmised temperatuurid 25°C lähedal ja öised keskmised 15°C lähedal). Üle 20°C keskmiste temperatuuridega on ka juuni ja september. Aastas on enam kui 1600 päikeselist tundi.
Prantsusmaa lõunarannikul asuva Marseille piirkonnas on kõige külmemad kuud detsember, jaanuar ja veebruar (päevased keskmised temperatuurid 7°C–8,5°C ning öised keskmised 3°C–4°C). Kõige soojemad kuud on juuli ja august (päevased keskmised temperatuurid 29°C lähedal ja öised keskmised 19°C lähedal). Üle 20°C keskmiste temperatuuridega on ka mai, juuni, september ja oktoober. Sademeid on aastas 500–600 mm. Sesoonsed erinevused sademete hulgas on arvestatavad. Kõige vähem sademeid on juulis (10 mm) ja juunis (25 mm); kõige enam oktoobris (85 mm) ja septembris (60 mm). Sajupäevi on aastas vähem kui 60 (sh juulis keskmiselt 1). Aastas on enam kui 2800 päikeselist tundi.
Prantsusmaad on hea külastada igal ajal. Tasub arvestada, et pühade (jõulud, uusaasta, lihavõtted), koolivaheaegade ja puhkuste (juuli - august) ajal on kuurortites, muuseumites ja muudes aktiivselt külastatavates kohtades väga palju rahvast.

Viisa
Eesti kodanik võib reisida Prantsusmaale viisavabalt. 
Samadel tingimustel võib Eesti kodanik viibida Prantsuse Guajaana'as, Réunion'is, Martinique's ja Guadeloupe's. Viibimine ülemerealadel (Prantsuse Polüneesia, Uus- Kaledoonia, Wallis ja Futuna ning Prantsuse Lõunaalad) ja territoriaalühendustes (Mayotte, Saint-Pierre ja Miquelon) on piiratud ühe kuuga. 
Eesti kodanikud, kes soovivad töötada Pranstusmaal, vajavad jätkuvalt tööluba, mille peab taotlema tööandja. Täpsem info - http://ec.europa.eu/eures (elamine ja töötamine).

Eesti suursaatkond Pariisis:
17, rue de la Baume, 
75008 Pariis 
tel: (+331) 56 62 22 00 
Konsuli vastuvõtuaeg: E-N kell 10.00-12.00 
e-mail: Embassy.Paris@mfa.ee
http://www.est-emb.fr
Prantsuse Suursaatkond Eestis:
Toom-Kuninga 20
15185 Tallinn
Tel: +372 631 1492; +372 505 7705; +372 516 9440
http://www.ambafrance-ee.org/
Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame ühendust võtta ka Eesti aukonsulitega Prantsusmaal.

Raha
väljaspool Pariisi on omaette valuutavahetuspunkte vähe, kui välja arvata suured raudteejaamad ja peamised turismipiirkonnad.

Riiklikud pühad

1. jaanuar (uusaasta)
1. mai (1. mai püha)
8. mai (1945. aasta võidu püha)
14. juuli (rahvuspüha, Bastille vallutamise aastapäev)
15. august (Neitsi Maarja ülestõusmise püha)
1. november (pühakute päev)
11. november (vaherahu päev)
25. detsember (Jõulupüha)
Liikuvad pühad:
Lihavõtted
Taevaminemise püha
Nelipüha

​​Toit

Prantsuse köök on ülemaailmse kuulsuse saavutanud oma tõeliselt peenemaitseliste, hoolikalt valmistatud ning kaunilt serveeritud toitudega. Toiduainete kõige hinnatavamaks omaduseks peetakse maitsvust, seetõttu kasvatatakse ja aretatakse parima kvaliteediga aedviljasorte, oliivipuid ja seeni.

Hea teada
Prantsusmaal võib tihtipeale umbes 15 minutit hilineda, seda ka lõuna- ja eriti õhtusöökide puhul. Üks eine kestab Prantsusmaal reeglina vähemalt kaks tundi – söömine on püha tegevus ja rahvussöögist/köögist rääkimine sama, mis brittidele ilmateema.
Tavaline lõunaaeg Prantsusmaal on 13.00-15.00, kuid kohtumisi ei tasu kokkuleppida  vahemikuks 12.00 – 15.00. Samal ajaperioodil ei tasu üritada kedagi telefonitsi kätte saada. 
Prantslase jaoks on väga oluline isiklik kontakt, isiklikku tutvust või tuttava soovitusel kellegi poole pöördumist ei saa Prantsusmaal alahinnata. Isiklikud kontaktid kiirendavad oluliselt eesmärgi saavutamist ning aitavad vältida mitmeid probleeme. Seega ei tasu imestada, kui Eestist ärisidemeid otsivad prantslased paluvad teil end kellelegi tutvustada, soovitada jne.
Võõrkeelte oskus on Prantsusmaal üldiselt nõrk, ka ei vasta väide ‘valdan vabalt inglise keelt’ reaalses elus sageli tõele. 
Interneti vahendusel suhtlemine ei ole Prantsusmaal veel nii levinud kui Eestis. 
Prantslased puhkavad tavaliselt augustis, samuti jõulude ja aastavahetuse vahele jääval perioodil. Kasulik on ka teada koolivaheaegu, mis riigi suuruse tõttu on regiooniti nihutatud, sest sageli ühildavad vanemad puhkuse koolivaheajaga.