Если у вас есть промокод, введите его здесь
 
Специальные цены и преимущества только для вас!
 

Riigiinfo

NIKAL Travel OÜ

Valige oma puhkusesihtkoht

Põhja-Küpros
Horvaatia
AÜE
Hispaania
Prantsusmaa
Itaalia
Portugal
India
Hiina
Türgi
USA
Tai
Mauritius
Andorra
Kanada
Slovakkia

 
TÜRGI
Riigiinfo: Türgi

Türgil on oma külalistele pakkuda enamat kui päike, rand ja meri. Siin leiate looduse hingematvaid vaatemänge, kultuurilisi vaatamisväärsusi, huvitavaid linnu ja imposantseid ehitisi. Kogege ettevõttega NIKAL TRAVEL põnevaid reise, mis on kombinatsioon 1001 öö muinasjutust ja kaasaegsusest.
Külalislahkusele ja viisakusele pannakse Türgis suurt rõhku. Lisaks sellele tagavad tagasihoidlikud hinnad soodsa puhkuse koos kõigi mugavuste ja väga heade hotellidega. Tulge ja vaadake ise seda võluvat puhkusekohta – Türgit! 

Türgi lühidalt:
Pindala: 814 578 km²
Elanike arv: 74 724 300
Rahvastikutihedus: 91 elanikku/km²
Pealinn: Ankara
Suurimad linnad: Istanbul, Ankara, Izmir, Adana ja Antalya
Riigikeel: türgi keel
Rahaühik: Türgi liir
Ajavöönd: EEST suvel, EET talvel. Eestis ja Türgis on sama aeg
Telefonikood: +90
Elekter: kahekordsed europistikupesad, 220 volti

Geograafia
Türgi ulatub geograafiliselt kahele kontinendile ja moodustab seega ülemineku Aasiast Euroopasse. Anatoolia, Türgi Aasiapoolne osa, hõlmab umbes 97% riigist (790 955 km²) ja Traakia, Euroopa poolne osa, umbes 3% riigi territooriumist (23 623 km²). Ligikaudu 7200 km pikkuse rannajoonega piirneb Türgi läänest Egeuse merega, lõunast Vahemere ja põhjast Musta merega.

Kliima
Türgi asub mitmes kliimavööndis. Suvi on peamiselt kuum ja talv pehme. Vahemereline kliima sobib suvel eriti hästi ranna- ja supluspuhkuseks. Elamus- ja ringreisideks on ideaalne aeg kevad või sügis.

Reisimine
Türgi seaduste kohaselt peab Teie pass Türki reisimiseks kehtima veel vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel.

Maksevahendid
Riigis kehtiv ametlik rahaühik on Türgi liir (1 Türgi liir = 100 kuru).
Muud maksevahendid: deebet- ja krediitkaardid

Tähtpäevad
Riiklikud pühad:
1. jaanuar – uus aasta
23. aprill – riiklik lastepüha
19. mai – Attaürgi mälestuspäev ning noorte ja spordipüha
30. august – riiklik võidupüha
28 pärastlõuna ja 29.oktoober – vabariigi püha
liikuv püha – Ramadaan (kestvus 3 päeva)
liikuv püha – ohvripüha (kestvus 4 päeva)

Kirikupühad toimuvad islami kuukalendri järgi ja on seetõttu liikuvad pühad. Sinna kuuluvad: Ramadan/Ramazan Bayrami ja ohvripüha/Kurban Bayrami. Iganädalane puhkepäev on pühapäev, mitte reede nagu paljudes teistes islamiriikides.

Söök ja jook
Nagu paljudes Vahemeremaades, nii on ka Türgis toidud väga tervislikud, värsked ja maitsvad. Paljude erinevate kultuuride mõju loob silla Aasia ja Vahemerelise toidukultuuri vahele. Toitude põhiline koostisosa on liha (lammas, kana, vasikas) ja köögivili (nt oad, paprika, sibul, küüslauk, kartul ja palju muud), lisandiks pakutakse riisi ja teraviljatooteid. Ka kala ja mereannid on Türgi toitude kindel koostisosa.

Piirkonnad ja asulad

Lüükia
Piirkond Egeuse mere rannikul Türgi kõige lõunapoolsemas tipus on mõjutatud Tauruse mäestiku aheliku poolt. Külastajatele avaneb mäestikumaastik, mis tõuseb Vahemerest kuni kolme tuhande meetri kõrgusele. Loendamatud antiikajast pärinevad vaatamisväärsused ja varemed piki rannikut annavad tunnistust liigutavast minevikust. Lüükialased olid antiikajal oma kultuuri, keele ja kirjaga rahvas, kes jäi püsima vaatamata kreeklaste, pärsialaste ja roomlaste ülevõimule. 

Myra
Myra, tänapäeval Demre, on antiikne linn Lüükias. See on tuntud palverännakute sihtkohana, sest sealt on pärit Nikolaus von Myra. Linn oli aastasadade jooksul muuhulgas üks kuuest suuremast linnast Lüükia Liidus, halduspealinn ja piiskopi asukoht. Muljetavaldavamate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Nikolause kirik ning kaljudes paiknevad hauakambrid.

Dalyan
Koht Türgi edelaosas asub Dalyani jõe ääres, mis ühendab Köycegize järve Dalyani delta kaudu Egeuse merega. Dalyani sümbol on Iztuzu rand, mida nimetatakse ka kilpkonnade rannaks. Siin on merikilpkonnade kudemisala.

Efesos
Linn oli vanaajal üks suuremaid ja tähendusrikkamaid Kreeka linnu Väike-Aasias ning seal asus ka Artemise tempel (üks seitsmest maailmaimest). Efesos on tänapäeval üks suuremaid väljakaevamiskohti maailmas ja kuulub Türgi tuntuimate vaatamisväärsuste hulka.

Pamukkale
Pamukkale, mida nimetatakse ka puuvillalossiks, on tuntud oma lumivalgete lubjakiviterrasside poolest. Need on tekkinud aastatuhandete jooksul lubjakivisisaldusega kuumaveeallikatest ja kuuluvad UNESCO maailmapärandisse. Juba roomlased kasutasid kuumaveeallikate mõju.

Hierapolis
Antiikne asula Hierapolis paikneb ülevalpool lubjakiviterrasse ja on muuhulgas tuntud väga hästi säilinud teatri poolest, mis pärineb 2. sajandist pärast Kristuse sündi, samuti Apolloni templi varemete, Nymphaeumi, linnaväravate ning Rooma basseinide poolest.

Antalya
Linn asub Tauruse mäestiku jalamil ja kuulub Türgi Riviera kaunimate linnade hulka. Külastajaid ootavad siin arvukad vaatamisväärsused, nagu nt minarett  Yivli Minare, mis on tuntud oma sooneliste torniseinte poolest, ja  linnamüür koos kellatorniga.

Kapadookia
Kapadookia on küll üks muljetavaldavamaid ja eriskummalisemaid loodusmaastikke maailmas ning kuulub UNESCO maailmapärandi hulka. Vulkaanilise päritoluga tuffis peituvad asulad, kloostrid ja koobaskirikud, milles on otsinud pelgupaika mitu kristlaste põlvkonda.

Göreme
Asula on Göreme rahvuspargi keskus ning kuulub koos teiste kaljumälestistega UNESCO maailmapärandi hulka. Seda maastikku on kujundanud markantsed kaljuseinad, tuffpüramiidid ja –koonused.

Konya / Mevlana klooster
Endine varakeskaegse Seldžukkide riigi pealinn on Türgis suuruselt seitsmes linn. Linna sümbol on Mevlana klooster, tänapäeval Islami kunsti muuseum ja Türgi kunstitööstuse varakamber.

Aspendos
Antiikne linn on eelkõige tuntud juba kaugelt silma torkava teatri poolest, mis pärineb Rooma ajast. See mahutab 15 000 pealtvaatajat ja leiab ka tänapäeval veel kasutust etenduste jaoks.

Istanbul
Türgi rahvarohkeim linn ulatub mõlemale poole Bosporuse väina Vahemere ja Musta mere vahel. Istanbul on ainuke metropol maailmas, mis asub kahel kontinendil. Linnal on oma külalistele pakkuda arvukalt vaatamisväärsusi. Siin on ainult mõned nimetatud: Hipodroomi väljak, Sinine mošee (ainuke maailmas kuue minaretiga), Topkapi palee, Kuldne sarv jne.

Riietus
Väga palavatel suvekuudel (eriti juulis ja augustis) on soovitatav kaasa võtta kergeid puuvillaseid rõivaid. Kevadel ja sügisel ning ekskursioonidel mägisesse piirkonda tasub kaasa võtta soojema kampsuni ning veekindla õhema jope. Jalanõud olgu mugavad. Naisterahvad peaksid kandma soovitatavalt käsi, jalgu ja rindu katvaid rõivaid külastades muuseume, kloostreid ja kirikuid. Hotellis/restoranis õhtusöögile tulles tasuks vältida meestel lühikesi pükse.

Arstiabi
Enne reisi tasub vormistada reisikindlustus ning tutvuda kindlustuspoliisi tingimusega (eelkõige hüvitise maksmise kord ja hüvitise saamiseks vajalikud dokumendid). Raviteenuste kulud hüvitatakse, kui kindlustusseltsile esitatakse õigeaegselt vajalikud dokumendid. Haiguse või õnnetusjuhtumi korral pöörduda kindlustusseltsi, giidi/reisisaatja, hotelli administraatori või lähima arstiabipunkti poole.

Kauplemine
Türgi on tuntud oma käsitöökunsti poolest, eelkõige pälvivad tähelepanu Türgi vaibad, nahktooted, kullast ehted, vürtsid, käsitsi tikitud laudlinad jpm, mida on võimalik osta kohalikest kauplustest ja turult. Kauplemisel kehtib tingimise reegel ning esialgsest hinnast on võimalik kaubelda alla pea poole. Vaoshoitud külastajatele võib olla vastuvõetamatu türklaste kauplemise kultuur, mis on küllaltki meelitav ja pealekäiv. Siinkohal tasub meeles pidada, et kauplemine on türklaste kultuuri eripära ning on paljude kohalike ainukeseks võimaluseks turismihooajal teenida. 

Jootraha
Türgis peetakse heaks kombeks jootraha (türgi keeles “bahşiş”) andmist teenindajatele, väljendades sellega tänutunnet ja rahulolu teenusega. Jootraha ootavad eelkõige ekskursioonibussi juhid, kohalikud giidid ning tavaliselt ka hotelliteenijad. Restoranides on kombeks jätta umbes 10% arvest.